« Ožujak 2024 »

Autor: Dolores Begedin, 21. 2. 2018.

Obavijest o pregledu djece prije upisa

i upisu djece u 1. razred osnovne škole za školsku godinu

2018./2019. za područje Sisačko-moslavačke županije

Temeljem članka 5. Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta,

učenika te sastavu stručnih povjerenstava (Narodne novine 67/14.), Ured državne uprave u

Sisačko-moslavačkoj županiji, Služba za društvene djelatnosti i imovinsko-pravne poslove

O B A V J E Š T A V A

roditelje/ skrbnike/ staratelje djece (u daljnjem tekstu: roditelj)

o pregledu djece prije upisa u 1. razred osnovne škole i

upisu djece u 1. razred osnovne škole za školsku godinu 2018./2019.

Pregled djece prije upisa u 1. razred osnovne škole

obavljat će se prema niže objavljenom rasporedu.

Upis djece u 1. razred osnovne škole obavljat će se

1., 4. i 5. lipnja 2018. godine

u matičnim školama i područnim razrednim odjelima prema mjestu prebivališta,

odnosno prijavljenog boravišta djeteta, te upisnog područja kojem dijete

pripada, a koje je u skladu s mrežom osnovnih škola na području

Sisačko-moslavačke županije.

U 1. razred osnovne škole upisivat će se djeca koja do 1. travnja 2018. godine navršavaju šest godina života, odnosno djeca rođena u razdoblju od 1. travnja 2011. do 31. ožujka 2012. godine.

Iznimno, za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina života, a nije školski obveznik, roditelj može najkasnije do 31. ožujka tekuće godine podnijeti zahtjev Uredu za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika.

Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program roditelj dostavlja osim zahtjeva i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

Na dan upisa u školu roditelj djeteta treba donijeti:

- liječničko uvjerenje

- rješenje kojim se odobrava prijevremeni upis.

Plan upisa objavit će se na mrežnim stranicama Ureda državne uprave u Sisačko-moslavačkoj županiji, a Obavijest o pregledu djece prije upisa i upisu djece u 1. razred osnovne škole za školsku godinu 2018./2019. za područje Sisačko-moslavačke županije na oglasnim pločama dječjih vrtića, osnovnih škola, te zdravstvenim ustanovama.

Podaci  o upisnom  području

Upisno područje Osnovne škole  Ivana Kukuljevića obuhvaća:

Stari dio Siska - Vrbinu sa svim pripadajućim ulicama, Tomićev put, Tomislavovu ulicu, dio Rimske ulice, Vatrogasnu ulicu, Ljudevita Gaja, Trg hrvatskih branitelja, Oktavijana Augusta, dio ulice Franje Lovrića, Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Silvija Strahimira  Kranjčevića, Trg bana Josipa Jelačića, Šetalište Vladimira Nazora, Ivana Meštrovića i Trg 22. lipnja.

Dio grada preko Kupe: Žitna, Lađarska, Keltska, Obala Ruđera Boškovića, Dr. Ive Stipčića, Ulica hrvatskih domobrana, Trg Vere Grozaj, dio Gundulićeve ulice, dio Cesarčeve ulice, Ulica Ivana Mažuranića i dio Ulice Josipa Jurja Strossmayera.

U područne odjele u Novom Pračnu 73 upisuju se učenici iz Petrinjske ulice, Novog Pračna, Novoselske ulice i Ulice Janka Rupčića.

RASPORED PREGLEDA DJECE PRIJE UPISA U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

ZA ŠKOLSKU GODINU 2018./2019.

MJESTO ODRŽAVANJA

PREGLEDA DJECE