U Hrvatsko - američkom centru
28. travnja 2010. učenici 5-tih razreda sa svojim razrednicama Tihanom Blažević i Maricom Jozić  posjetili su Hrvatsko - američki centar u Zagrebu. Osim toga iskoristili su posjet našoj metropoli za razgled zbirki u Arheološkom muzeju, a šetnju Gornjim gradom okrunili su odlaskom na jednu iznimno zanimljivu kino projekciju. Ako ste znatiželjni što se sve dogodilo toga dana pročitajte u nastavku vijesti (opširnije).

Kao što smo već rekli u uvodu vrijedne razrednice povele su svoje učenike u spomenuti centar, a kao iznenađenje, bila je predviđena radionica na temu "Američka pop - kultura, sport, film i zabava". Na sveopće oduševljenje učenika koji su svesrdno prihvatili ovaj izazov slijedilo je iznenađenje domaćina koji nisu očekivali da naši učenici toliko dobro poznaju zadanu tematiku. Osim toga, obzirom da se komuniciralo na engleskom jeziku njihovo oduševljenje je bilo još veće. Tako su naši učenici pokazali iznimno poznavanje američke kulture u kvizu koji je tom prigodom organiziran, a kao najuspješniji pokazao se Sebastijan Vedrina (5.b) koji je nagrađen od strane organizatora prigodnim poklonom.
Kao što već rekosmo, izlet se nastavio jednim edukativnim posjetom Arheološkom muzeju, a potom je uslijedila šetnja gornjogradskim ulicama našega glavnoga grada. Odlično raspoloženje naših izletnika dopunio je posjet, već pogađate - restaurantu M'cDonalds, a kao "šlag na tortu" upotpunio je večernji odlazak na kino - projekciju u zagrebačkom Cinestaru. Koji su film gledali? Hm, meni su rekli da je fantastičan, ali da nikako ne smijem napisati njegov naslov. Na kraju krajeva - pitajte njih - sigurno će vam ispričati više o ovom izuzetnom danu, nego što ovdje piše.