« Ožujak 2024 »

Viktorovac - 6. razredi
                        Terenska nastava - Viktorovac - 6. razredi

Drugoga dana jeseni brzim korakom su učenici zajedno sa svojim učiteljima imali sat tjelesne i zdravstvene kulture koji je predvodio profesor Tomislav papeš, jer je trebalo u što kraćem roku doći do šumice i brda Viktorovac. Tu su čekala nova zaduženja. Obzirom da je ovo integrirana nastava dirigentsku palicu preuzela je Valentina Šakić koja je kao profesorica geografije provela kratke vježbe na topografskoj karti i orjentacije u prostoru pomoću kompasa. Svi su se učenici oduševljeno odazvali ovom izazovu, jer ipak je drukčije savladavati ove sadržaje  u prirodi, u stvarnom okružju, nego u učionici.

Osluškujući zvuke i uključivši sva osjetila učenici su na neki drugi način doživjeli pjesmu "Jesen u šumi", što je bio ujedno slijedeći nastavni sat - hrvatski jezik. No učiteljica hrvatskog jezika Mirjana Drahatusky zadala je novi zadatak - učenički sastavak ili pjesmica znakovita naslova "Jesen u šumi". Na kraju je ovu "prirodnu" atmosferu i okružje iskoristila profesorica prirode Mara Balinčić koja je podijelila učenike po skupinama, a učenici su radili obrise kore drveta, mjerili temperaturu zraka, određivali smjer vjetra i biljne vrste koje obitavaju na tom terenu.
Sve u svemu bila je to jedna prava pravcata terenska nastava, gdje su učenici  u punom smislu te riječi shvatili koja je bit njena provođenja.