Val dobrote
Autor: Nenad Potkonjak, 29. 4. 2021.

OŠ Vjenceslava Novaka Zagreb pokrenula Val dobrote, akciju pomoći stradalima na Banovini

U Osnovnoj školi Vjenceslava Novaka prikupljeno je oko 23,5 tisuća kuna za obnovu Osnovne škole Ivana Kukuljevića iz Siska. U val dobrote potom je nominirana OŠ Žuti brijeg iz Zagreba.

Učenici, roditelji i djelatnici Osnovne škole Vjenceslava Novaka iz Zagreba pokrenuli su humanitarnu akciju nazvanu „Val dobrote“ za OŠ Ivana Kukuljevića u Sisku te njezine učenike. Škola je teško stradala u seriji razornih potresa krajem prošle i početkom ove godine te i dan danas ima crvenu naljepnicu, a njezini učenici do daljnjega su premješteni u Osnovnu školu 22. lipnja, gdje pohađaju nastavu.

-Ideja se rodila tijekom sastanka Vijeća roditelja škole, gdje je jednoglasno usvojena. Cilj nam je ne samo jednokratno pomoći, već svojim primjerom pokrenuti val dobrote kojim će i ostale škole i edukacijske ustanove pokrenuti slične akcije i pokušati umnogostručiti snagu koju imamo kao školska zajednica. Želimo podići vidljivost ove inicijative i nastaviti pomagati ovom teško stradalom području, koje je i dalje razrušeno i čiji su stanovnici i dalje u velikim problemima, a o kojima se u medijima sve manje piše - rekao je Žarko Ćorić, ravnatelj Osnovne škole Vjenceslava Novaka. Ravnatelj je nominirao OŠ Žuti brijeg iz Zaboka da nastavi započeti val dobrote.

Tijekom jednomjesečne akcije u školi Vjenceslava Novaka prikupljeno je ukupno 23.645,00 kn. Iznos je uplaćen na račun škole, a osim novčane pomoći, prikupljene su i školske potrepštine (bilježnice, bojice, flomasteri i sl.). Uručenje donacije ravnateljici OŠ Ivana Kukuljevića Željki Birač bilo je u utorak, 27. travnja u 13.30 sati ispred zgrade škole u Sisku.

Sretni smo i zahvalni što znamo da u ovim teškim trenucima netko misli na nas, želi nam pomoći i daje nam nadu da ćemo ipak nekako uspjeti urediti našu školu. Ovom prilikom zahvaljujem se, u ime svih naših učenika i djelatnika, ravnatelju OŠ Vjenceslava Novaka Žarku Ćoriću i njegovim suradnicima, svim učiteljima, učenicima OŠ Vjenceslava Novaka i njihovim roditeljima te svima onima koji su svojim prilozima doprinijeli ovoj uplati.

Iskoristit ću priliku i zahvaliti se i onim školama koje su do sada u svojim sredinama organizirale poklone u akcijama učenici učenicima: Osnovna škola Donja Stubica, Osnovna škola Žuti brijeg Zagreb, Osnovna Škola Rapska, Zagreb, Osnovna škola Medvedgrad Zagreb i Osnovna škola iz Krka.

Zahvaljujem se i onim školama koje su surađivale s pojedinim razrednim odjelima i učiteljicama te donosile poklone učenicima određenog razreda.

Sve ove hvale vrijedne akcije pokazatelj su da će akcija Val dobrote, pokrenuta u OŠ Vjenceslava Novaka u Zagrebu, uspjeti, širiti se  i donijeti radost i drugim školama Sisačko – moslavačke županije.

Ravnateljica:Željka Birač