U gostima u Bukureštu
Autor: Miro Svjetličić, 28. 5. 2012.

USPJEŠAN POSJET BUKUREŠTU

Grupa učenika 7. i 8. razreda pod vodstvom prof. Tihane Blažević vratila se nedavno iz petodnevnog posjeta partnerskoj školi „The Ion Barbu Theoretical High School“ iz Bukurešta, gdje su boravili od 29.travnja do 03. svibnja 2012. Ovaj posjet rezultat je rada na zajedničkom projektu „My culture, your culture“, pokrenutom od strane prof. Blažević u sklopu međunarodne mreže škola „ePals“.

Učenici su tijekom boravka imali priliku prisustvovati i sudjelovati u nastavi, upoznati se s obrazovnim sustavom, školom i profesorima, uvelike koristiti i usavršiti svoje znanje engleskog jezika, ali i uživati u brojnim zabavnim aktivnostima koje su im domaćini pripremili. Prošli su tako brzi tečaj rumunjskog, pjevali, plesali, glumili.. Nije naravno izostalo niti razgledavanje brojnih znamenitosti Bukurešta, posjet Predsjedničkoj palači, parkovima i muzejima, no vrhunac zabave svakako je bila hrvatsko-rumunjska večer, gdje su obje ekipe zajedničkim snagama kuhale i pripremale jela hrvatske i rumunjske kuhinje.

Tijekom boravka učenici su bili smješteni u obiteljima partnera, što je bila dodatna prilika da upoznaju kulturu i način života ove zemlje, a to je svakako bio i jedan od ciljeva ovog projekta.

Stvorena su prekrasna prijateljstva, a svi su kući, uz obilje suvenira i predivnih, trajnih uspomena, te naravno diploma, ponijeli ponajprije dojmove o izuzetnoj gostoljubivosti, prisnosti i toplini svih domaćina.