Međunarodna suradnja naših učenika s vršnjacima
Autor: Miro Svjetličić, 6. 3. 2013.

EPALS PROJEKTI SE NASTAVLJAJU

Članstvo OŠ Ivana Kukuljevića iz Siska u međunarodnoj mreži škola „ePals“ nastavlja se i u ovoj školskoj godini. Pod vodstvom prof. engleskog i njemačkog jezika Tihane Blažević učenici 5., 7. i 8. razreda sudjeluju u raznim projektima s nekoliko zemalja širom svijeta. Suradnja se odvija sa školom iz Brage  (Portugal), grada Moradabada u Indiji, te grada Inwooda u saveznoj državi Iowi u SAD-u. O  suradnji s ovom potonjom školom svjedoči i novinski članak objavljen u gradskim novinama „West Lyon Herald“, na što su učenici vrlo ponosni. Sve je popraćeno i dodatnim aktivnostima vezanim uz prigodne datume, pa će tako učenici 5. razreda razmijeniti rukom rađene označivače stranica za Uskrs s partnerskom školom iz SAD-a, a učenici 7. razreda učiniti će to isto sa svojim prijateljima iz Portugala. Učenici vrlo rado sudjeluju u svim oblicima aktivnosti, a važno je napomenuti da na ovaj način razvijaju i proširuju svoja znanja ne samo stranog jezika, nego i informatičkih vještina, te stječu nove spoznaje o životu svojih vršnjaka u svijetu, kao i kulturi njihovih zemalja. S posebnim uzbuđenjem iščekuje se i uzvratni posjet učenika partnerske škole iz Bukurešta (Rumunjska) s kojom je prošle školske godine vrlo uspješno odrađen projekt „My culture, your culture“, a koji će uslijediti u mjesecu travnju ove godine.