Dani zahvalnosti plodovima zemlje
Autor: Administrator , 13. 9. 2006.

Dani zahvalnosti plodovima zemlje
10. listopada već je tradicionalan datum kada obilježavamo Dane zahvalnosti plodovima zemlje i Dane kruha. Tada se svi u školi trudimo da svojim zalaganjem damo obol proslavi ove manifestacije, angažiraju se ne samo razrednici svih razreda nego i ostali učitelji, stručni suradnici, a itekako su uključeni i roditelji. Osim što se natječemo izložbama u učionicama škole, postavljamo izložbeni stol u hodniku škole, a imamo i svoj "štand" na gradskoj tržnici.

10. listopada 2008. učenice, učenici, učitelji, stručni suradnici, roditelji i naša ravnateljica svesrdno su se prihvatili posla sa željom da što dostojanstvenije i sa što više pompe obilježimo ovaj važan datum, ne samo za škole, već i za cijelo čovječanstvo. Naime osim što smo ovaj mjesec na Satovima razrednog odjela govorili mnogo i s poštovanjem o hrani i kruhu našem svagdašnjem, dobro smo se pripremili i za završnu svečanost proslave Dana zahvalnosti plodovima zemlje i obillježavanju Dana kruha. Naše drage bake i majke doista su se potrudile da svojim "brašnastim kreacijama" osvoje poglede mnogih znatiželjnika koji su željeli vidjeti što su sve u stanju vrijedne ruke naših roditelja osmisliti i stvoriti. Nakon izložaba po razrednim odjelima i biranja najljepših "krušnih rukotvorina" - jednostavno smo zatrpali zbornicu "najljepšim primjercima". isto je tako bilo vrlo teško odlučiti se koji će komadi "krušnih ljepotana" zauzeti počasno mjesto na izložbenom stolu u hodniku škole.

Već smo prije rekli da su svi sudjelovali u ovoj akciji, ali iz ovih slika možemo iščitati da su jednako oko uređenja "štanda" bili zaokupljeni - baš svi. Učitelji i razredne i predmetne nastave, neizostavni roditelji (očevi, majke i bake) željeli su svojim prisustvom pokazati koliko cijene ovu akciju, pa su u tu svrhu donijeli (osim već spomenutih brašnatih kreatura, minijatura i umjetnički oblikovanih peciva) dijelove narodnih nošnji, oplećaka, rubača, stolnjaka i starih uporabnih predmeta (vretena, kolovrata, glačala na žar...), ali ni to nije sve - zajedno s nama zauzeli su ponosno mjesto na "štandu" na kojem je pisalo OŠ Ivana Kukuljevića - Sisak. Učeni naše škole nisu ovaj puta pazili da lise radi o njihovoj smjeni ili je ona već završila - već su ostajali pri našem štandu, veseleći se što je tako raskošan i prekrasan, a u isto vrijeme se ponoseći što imamo što pokazati. Obzirom da je izložba bila prodajnoga tipa i da slika govori više od sto riječi pogledajte zadnju sliku.