LiDraNo 2009. - Gradsko - općinski susreti
Autor: Miro Svjetličić, 5. 2. 2009.

Literarno, dramsko - scensko i novinarsko stvaralaštvo učenika osnovnih i srednjih škola RH, za grad Sisak, održano je u našem gradu u prostoru "Kazališta 21" u ponedjeljak od 9,00  do 14,00 sati 19. siječnja 2009. godine.

Susrete je otvorio zamjenik gradonačelnika grada Siska prof. Mario Marot uz nazočnost svojih suradnika, pročelnika Odjela društvenih djelatnosti grada Siska prof. Tomislava Dovranića i prof. Kristine Sučić.

Istoga dana povjerenstva za izbor i  novinarskih i literarnih radova objavila su rezultate, a najuspješnim učenicima i mentorima uručene su zahvalnice, diplome i nagrade.

Nakon intoniranja najdraže himne - Lijepa naša domovino u izvedbi pjevačkog zbora OŠ Ivana Kukuljevića Sisak, ovogodišnju smotru najuspješnijih literarnih, dramsko scenskih i novinarskih postignuća učenika osnovnih i srednih škola grada Siska otvorio je zamjenik gradonačelnika prof. Mario Marot uz prisustvo pročelnika Odjela društvenih djelatnosti grada Siska prof. Tomislava Dovranića i prof. Kristine Sučić.

Osnovna škola Ivana Kukuljevića imala je svoje predstavnike u svim kategorijama.

Tako su u kategoriji samostalnih literarnih radova boje naše škole branili: Helena Pejnović 5. r - Čarolija, Tin Sorić 5. r - Razigrano dijete, Marija Vargek 5. r - Nestašni val, Magdalena Ondrušek 7. r - I životinje se vole, Samanta Jajčinović 7. r - Kršćanski štit, a njihova mentorica je Mirjana Drahatusky.

Odlukom Prosudbene komisije na županijsku smotru kvalificirale su se Marija Vargek i Samanta Jajčinović

U konkurenciji samostalnih nastupa učenika osnovnih škola Županijsko natjecanje iz Lidrana osigurale su Maja Starčević 4. r s pjesmom T. Ujevića Dažd ( mentorica: Jasna Dragić) i Tihana Devčić 4. r izvodeći Prozore M. Kušeca ( mentorica: Dobrila Matijašević Juračak)

U trećoj kategoriji  na Županijsku smotru kvalificirala se Karla Jurić 6. r samostalnim novinarskim  radom: Susret s književnicom Sanjom Pilić i  u kategoriji radijskih emisija učenika s radio - emisijom Stari siščani u sto anegdota čiji su autori novinar Mihaela Bajutti, snimatelj Jan Furlan i uz glazbu koju je odabrala Lea Mrmić - svi 5.r , a njihova mentorica je Ana Bošković.