Dan škole i podizanje Zelene zastave
Autor: Miro Svjetličić, 31. 5. 2009.

Dan OŠ Ivana Kukuljevića Sisak i ove godine obilježen je izrazito svečano i veselo. Naime 29. svibnja 2009. pred našom ustanovom po 4. puta svečano se zavijorila Zelena zastava koja podsjeća na malobrojni status EKO-škola u nas. Uz brojne uzvanike koji su svojom nazočnošću počastili našu školu istaknuli bismo našega gradonačelnika gdina Dinka Pintarića, pročelnika društvenih djelatnosti gdina Dovranića, našega župnika velečasnog gdina Vuka i predstavnike gradske i županijske vlasti, još mnoge druge, kao  kumove, suradnike, bivše djelatnike, umirovljenike, roditelje...

Hodnik na ulazu u školu bio je krcat raznim uspješnicama naših učenika. Tako se tu moglo naći nagrađivanih literarnih rukopisa, slika, fotografija, eko i inih plakata, aplikacija, albuma flore i faune, eko - projekata, ručnih radova, lutaka, figura, modela, tehničkih skica i  radova  te ostalih rukotvorina i umotvorina kojima je  predstavljena kreativnost naših učenika i učitelja.

Nakon što su uzvanici uživali u izložbi koja je bila uvod u današnju proslavu zauzeli su svoja mjesta na improviziranom gledalištu. Nakon otpjevane himne "Lijepa naša" i himne naše škole "EKO djeca iz Kukuljevića" sve  uzvanike je pozdravila naša ravnateljica gđa Željka Birač i pozvala nazočne da nam se obrati onaj tko za to ima potrebu. Riječ je uzeo naš gradonačelnik gdin Dinko Pintarić koji je bio nazočan na svim podizanjima zastave, zaželio još mnogo podizanja, te da se vidimo i za dvije godine na ovakvoj svečanosti.

Nakon gradonačelnikova govora s radom EKO-sekcije na svim razinama ( viši i niži razredi ) njezinim projektima, uspjesima, provednom aktivnošću svih članova upoznala nas je voditeljica sekcije profesorica biologije i prirode gđa Mara Balinčić. Dug je bio popis brojnih akcija koje poduzima EKO-sekcija koja se uvlači u sve predmete i s njima čini cjelinu.

Slijedio je program koji je jasno upućivao na smjer kojim je naša škola krenula - zdrava, ekološki osviještena s punom brigom za isto takvu budućnost. Učenici su imali što pokazati. U vedroj i opuštenoj atmosferi izveli su svoj program i oduševili nazočne. Nakon programa svi su se uputili na zajednički domjenak u prostorijama naše škole.