Vatrogasna vježba
Autor: Miro Svjetličić, 2. 6. 2009.

Vatrogasna vježba u našoj školi

21. svibnja 2009. godine u OŠ Ivana Kukuljevića Sisak u suradnji s Državnim uredom za zaštitu i spašavanje - područni ured Sisak i Vatrogasnom službom Sisak izvedena je vježba evakuacije i spašavanja u slučaju požara u školi. U vježbi su sudjelovali učenici nižih razreda i dva vatrogasna vozila koja su nakon dojave o požaru bila na licu mjesta za nepunih dvije minute.

Svake školske godine obveza je škole provesti jednu vježbu spašavanja i evakuacije. Ove godine imali smo sreću da je izbor pao na vježbu spašavanja i evakuacije u slučaju požara, jer su nam u susjedstvu vatrogasci. U suradnji s Državnim uredom za zaštitu i spašavanje - područni ured Sisak i sisačkom Vatrogasnom službom izvedena je vrlo uspješno vježba spomenute vrste.
 Nakon nepune dvije minute od trenutka kada je školskim zvonom oglašena požarna opasnost učenici su disciplirano požarnim putem napustili školsku zgradu, a s njima i učitelji s dnevnicima pod rukom, dok su se na ulazu u školu s rotirajućim svjetlima pojavila dva vatrogasna vozila. U hipu su dva vatrogasca ušla u školski hol, a dva su vani osiguravali zgradu. Učenici su to sve promatrali s evakuacijskog mjesta. Nakon intervencije pozdravili su vatrogasce i uzeli promidžbeni materijal o postupanju u slučaju požara.Sve se odigralo tako brzo...