Zbogom osmaši - puno sreće u budućnem školovanju!
Autor: Miro Svjetličić, 7. 7. 2009.

Rastanak s osmašima
Svi su rastanci teški, a pogotovo kada druženje traje osam godina. Nismo ni svjesni da ponekad nekim činom zaokružimo jedan dio života, druženja, navika, očekivanja i prvih ljubavi. Tek nakon nekog vremena znat ćemo koliko nam je to značilo. Zato razumijemo i naše osmaše koji žure iz svojih prvih školskih klupa u nova obrazovna i životna iskušenja. Neka im je sa srećom i neka ih promaši sve što je loše, a neka ih pogodi sve što je dobro!

Svečanu podjelu svjedodžbi osmih razreda otvorila je ravnateljica škole gđa Željka Birač pozdravivši sve nazočne učenike, roditelje, učiteljice i učitelje te razrednice 8. a i b odjela - Tihanu Blažević i Merimu Ćatić. Potom su mikrofone preuzeli učenici i pokazali plesom, glazbom i recitacijom što su sve postigli u svom osmogodišnjem školovanju ne samo u školi, nego i izvan nje. Nakon kratkog programa uslijedila je svečana podjela svjedodžbi i pohvalnica za učenike najstarijeg razreda na našoj školi.
Kako su učenice i učenici primali svjedodžbe tako su zauzimali svoje mjesto na bini, a bina se pak polako popunjavala. Na kraju kada su se svi skupili izveli su zajedničku točku uz glazbenu pratnju na dvije gitare. Sve je prštalo od sreće, mladosti, pjesme, smjeha, ali i emocije su bile toliko snažne da su se miješale suze radosnice s onima drugima koje su polako pokazivale "žal" za završenim vremenom zajedništva, druženja i dugogodišnjeg zajedničkog života. Zato vam svi želimo- osmaši sretno!!!