Petak, 13. studeni 2009. Interliber u Zagrebu
Autor: Miro Svjetličić, 15. 11. 2009.

Interliber 2009.

Da petak 13. i nije tako "koban" dan uvjerili su se učenici viših razreda naše škole provodeći još jedan prekrasan dan ove školske godine s knjigom!? Da, ovaj puta naši su se učenici družili s hrpom knjiga na Interliberu - sajmu knjiga na zagrebačkom velesajmu kamo su ih odveli učiteljice hrvatskoga jezika Mirjana Drahatusky i Gordana Papeš, knjižničarka Ana Bošković i učitelj informatike Miro Svjetličić. Kako su proveli dan pogledajte u prilogu - opširnije!

"Knjiga je još uvijek u modi!" - to je poruka koja je zračila iz očiju naših učenika kada su počeli tragati paviljonima zagrebačkog velesajma. Ja, kao autor ovoga teksta i informatičar ugodno sam se iznenadio kada sam vidio da su djecu istim "intrigantnim" žarom privlačili naslovi knjiga raznorazne tematike i žanrova, kao i najnovija dostignuća iz svijeta glazbe i multimedije. Dakle, slobodno mogu reći da su ruku pod ruku išle: knjižice, publikacije, knjige, enciklopedije, CD i DVD izdanja, glazbeni instrumenti, svjetlosni efekti, televizori i zvučni i video zidovi.
Mogu se pohvaliti da sam u nekoliko navrata u razgovoru sa svojim učenicima saznao neke značajne podatke i nove naslove nekih knjiga iznimno zanimljivih autora i začudio se da ih učenici čitaju. Još samo da pohvalim ovu sjajnu djecu, jer velika je stvar (u današnje vrijeme) kada se prijatelju iz razeda kupuje knjiga za rođendan - osobno sam sudjelovao u izboru i osjećao sam se prekrasno kao i cure koje su svom prijatelju izabrale sjajan naslov.     Miro.